czwartek, 20 sierpnia 2015

Eliksir młodości kontra cellulit

     Lato, słońce, plaża. Można ubrać kostium kąpielowy i rozłożyć się wygodnie na leżaku. Tylko jak tu się zrelaksować gdy wygląd naszego ciała pozostawia wiele do życzenia i nie zachęca do pokazywania. Cellulit, brak jędrności skóry, rozszerzone naczynka to problemy większości kobiet.
Cóż, mamy świadomość, że nie od razu Kraków zbudowano, ale za walkę z niedoskonałościami trzeba zabrać się kompleksowo. Zacznijmy zatem od cellulitu. 
Aby walka z nim była naprawdę skuteczna potrzebujemy odpowiedniej diety, ćwiczeń, masaży, naprzemiennych zimnych i ciepłych kąpieli i... oleju z pestek granatu. 
Olej z pestek granatu zawiera niezwykle cenny kwas punikowy Omega-5 „cudowny” składnik, który stał się bardzo ceniony w ostatnich latach i jest stosowany zarówno w medycynie jak i w kosmetyce. Olej głęboko odżywia skórę i doskonale nawilża. Zawiera dużą dawkę witamin, estrogenów i fitoestrogenów, przez co działa ujędrniająco. Spłyca również drobne zmarszczki, utrzymuje napięcie skóry, wpływa na wzrost syntezy kolagenu w skórze i pobudza procesy odnowy komórkowej. W celu skuteczniejszej walki z cellulitem do olejku o pojemności 50 ml można dodać około 2% (łącznie ok. 25 kropli) olejków eterycznych wspomagających usuwanie skórki pomarańczowej takich jak jałowiec, cyprys, rozmaryn, czy koper włoski. Olejków takich jest dużo więcej, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli natomiast chcemy zwiększyć ujędrniającą moc olejku z granatu dodajmy do niego mieszankę olejków eterycznych z trawy cytrynowej i geranium. Tak przygotowany olej wcieramy w skórę dwa razy dziennie. Niestety bez pracy nie ma kołaczy, dlatego musimy pamiętać o regularnych ćwiczeniach, masażach pobudzających krążenie (np. bańką chińską), wspomagającym peelingu z kawy i odpowiedniej diecie. Pomocna będzie również herbata z pokrzywy, która pomoże w usuwaniu szkodliwych toksyn. Pamiętajcie jeszcze o jednym, najważniejsze to wytrwałość w dążeniu do celu.
Olej z pestek granatu poza działaniem odmładzającym i ujędrniającym, sprawdzi się również w innych sytuacjach. Zawarte w nim flawonoidy i kwas punikowy hamują aktywność enzymów pro-zapalnych, dlatego jest stosowany w profilaktyce przeciwtrądzikowej. Dowiedziono w badaniach, że olej hamuje rozwój komórek raka sutka i zapobiega procesowi nowotworzenia, w tym także ogranicza powstawanie nowotworów skórnych. Zapobiega również spadkowi masy kostnej i wywiera pozytywny wpływ na mineralną gęstość kości. A to tylko niektóre z jego cennych właściwości. Zachęcamy więc Was do regularnego stosowania olejku, a same się przekonacie, że słusznie okrzyknięto go "eliksirem młodości".1 komentarz: